Ameliyatsız ben aldırma

Cildin dış tabakasından biri de benler olup, kanserleşme riski düşükte olsa her zaman risk vardır. Genelde yüz ve boyun bölgesinde sık görülmesi nedeniyle estetik yönden kötü görünüme neden olmaktadır. Bazı benler yaşadığımız hayat boyunca büyüme eğiliminde olup, şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden benlerin tedavisini zaman kaybedilmeden yapılmalıdır. Özellikle bebeklerde sık görülen damar beni (Hemanjiom) dikkat edilmediğinde portakal büyüklüğüne ulaşabilmektedir.

Ben Aldırma Kansere Neden Olur mu?

Benleri aldırdığınızda, aldırdığınız yerin kanserleşmesi düşüncesi kesinlikle yanlış bir bilgidir. Aksine kanserleşme ya da cilt kanseri ile karışmasını ortadan kaldırmak için ben aldırma işlemi yapılmaktadır. Alınan benler patalojiye gönderilip sağlığınızla ilgili bir tehlike var mı ortaya çıkar.

Ücretsiz Muayene İmkanından Yararlanın

Kliniklerimizde uzman doktorlarımız eşliğinde uygulanan tedavi yöntemleri için ücretsiz muayene olma imkanını kaçırmayın.

Lazer yöntemi ile ben tedavisi : Özellikle ciltten kabarık olmayan nevüsler için en çok önerdiğimiz ve uyguladığımız yöntem lazer olup, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren cihaz ile yapılan ben aldırma işleminde hiçbir iz kalmayacaktır. Bu yöntem sadece ciltten kabarık olmayan benlerde uygulanabilmektedir.

RF (Radyofrekans) yöntemi ile ben tedavisi : Sağlık alanında son yıllarda kullanımı hızla artan cihazlardan biride RF (Radyofrekans) olup, elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürerek etki etmektedir. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerin tedavisinde uygulanmaktadır.

Elektrokoter (Buharlaştırma) yöntemi ile ben aldırma :  En çok uyguladığımız yöntemlerden biri de elektrokoter dediğimiz cihaz olup, buharlaştırma mantığı ile çalışmaktadır. Cihazın ucu bene dokunduğunda yok etmektedir. Aşama aşama yapılan tedavide cilt seviyesine gelene kadar uygulanmaktadır. Özellikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde önemli yer tutmaktadır.

Ben tedavisi için belirlenen bu yöntemler ile sizlere en iyi tedaviyi sağlamaya çalışmaktayız. Ben tedavisi öncesinde ücretsiz muayene fırsatı ile benin bulunduğu bölgeye ve benin türüne göre tedavi yöntemi belirlenmektedir.