Elektrokoter yöntemi ile siğil Tedavisi  

Sağlık alanında birçok konuda kullanılan elektrokoter kesici alet yerine de kullanılabilir. Siğilin buharlaştırılarak yok edilmesi bu teknikle sağlanabilir. Bu yöntemle yapılan tedavilerde cihazın elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürmesi özelliğinden faydalanılır. Genellikle 1 dakika altında sürdüğü gibi siğil dışında ben tedavisi amacıyla da kullanılır.

Radyofrekans yöntemi ile siğil tedavisi 

Elektrokoter ile neredeyse aynı olan radyofrekans yönteminde, elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi doğrultusunda siğil ile temas ettirildiğinde siğil buharlaşarak siğil tedavisi yapılmaktadır. Siğil, nasır ve ben tedavileri için sıkça kullanılmaktadır.

Lazer ile siğil Tedavisi 

Bu yöntemde plastik ve estetik cerrahi uzmanları tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yüzeysel siğillerde etkili olabildiği gibi kabarık vakalarda çok başarılı değildir. Doktorlarımızda tarafından pek de önerilen bir yöntem değildir.

Ameliyat

Her ameliyatta olduğu gibi siğil tedavisi için de vakanın kesilerek alınmasına dayanır. Ancak ameliyatsız yöntemler oldukça fazla ve başarılı olduğundan gereksiz bir tekniktir. Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Siğil Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilmesi Gerekiyor?

Siğil tedavisiyle ilgilen Genel Cerrahi doktorlarıdır.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimiz, tüm hastalarına ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yaptıracağınız tedavinin ücretiyle ilgili olarak da, kliniğimize ücretsiz muayeneye geldiğinizde hekimimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.

Genital siğil olarak bilinen kondilom çok sık görülen bir siğil rahatsızlığıdır. Kondilom tedavisi için siğil tedavisinde kullanılan yöntemler kullanılmaktadır. Kondilom tedavisi genel cerrahi uzmanları tarafından yapılması gereken sıkıntılı bir rahatsızlıktır. Kondilom tedavisi yaptırmadan önce tedaviyi uygulayacak kişinin genel cerrahi uzmanı olmasına önem verin.